شیمی و زندگی

الهی و رَبِّی مَن لی غَیرُک

شیمی و زندگی

الهی و رَبِّی مَن لی غَیرُک

شیمی و زندگی

من : فروردین 1347 در روستای اجاکسر از توابع بابلسر به دنیا امدم. کارشناسی را در رشته شیمی و کارشناسی ارشد را در گرایش شیمی آلی گذراندم. تا کنون در ایلام ، فریدونکنار و از سا ل 79 در بابل مشغول به کار هستم. در دبیرستانهای غیر دولتی بابل از جمله:فرهیختگان - الغدیر - بو علی - ابوریحان - حکیم و دبیرستانهای تیزهوشان بابل : فرزانگان و شهید بهشتی جهت تدریس حضور داشتم . هم اکنون، در دبیرستان تیز هوشان شهید بهشتی ، شاهد و دبیرستان غیر دولتی فرهیختگان بابل به عنوان سهامدار مشغول به کار هستم.

پیام های کوتاه

طبقه بندی موضوعی

نویسندگان

۸۳۰ مطلب توسط «سید محمد حسینی» ثبت شده است

شواهد زیادی نشان می دهد که کیروش،در کنار مربیگری فوتبال، یک مدیر کار آمد و یک سیاست مدار تراز اول نیز هست که حتی رئیس فدراسیون و احیانا وزیر ورزش را تحت سیطره ی خود دارد!

بعنوان یک ایرانی از مصاحبه ی توهین آمیزش به مردم ایران، ناراحتیم ولی ناراحتی بیشتر آنجاست که چرا مسئولین و متولیان ، درک درستی ندارند و چنین موضعگیری هایی را بر می تابند!!و گوشش را نمی پیچانند!!

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ دی ۹۷ ، ۱۸:۲۱
سید محمد حسینی

سالها قبل، اصولگرایی و اصلاح طلبی در کنار کارگزاران ، معنای مشخص و جدا گانه ای داشت، افراد منتسب به این گروهها، تفکر متفاوتی برای اداره ی کشور داشتند و البته برخی افراطی بودند و برخی هم متعادل!

امروز اما برای مردم، تفاوت بین اصولگرایی و اصلاح طلبی چندان مشهود نیست! مردم می بینند برخی( تاکید می کنم برخی از اصولگرایان و اصلاح طلبان) در صدر امورند و با اعتبار نام اصولگرایی یا اصلاح طلبی به ارتزاق از بیت المال البته بدون رعایت موارد قانونی و شرعی مشغولند!

اصلاح طب و اصولگرایی که برای مردم قدم بر نمی دارند خائن به مردم و نظامند!و از خائنین جز " دنائت و پستی " انتظاری نیست!

شایسته است برای مسئولین ، واژگان "انقلابی و غیر انقلابی " بکار برده شود . چون امروزه از اصلاح طلبی و اصولگرایی یک اسم بر جا مانده است!

 

  

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۶ دی ۹۷ ، ۰۷:۰۲
سید محمد حسینی

در خبرها آمده است آقای آقامیری توسط دادگاه ویژه ی روحانیت خلع لباس شده است!

از اینکه جرمش چه بوده است بنده اطلاع دقیقی ندارم اما برای بسیاری از مردم سئوال هست که آیا آقای آقامیری می تواند بدون لباس روحانیت،همان مواضع را داشته باشد و سخنرانی کند؟!! و اگر جواب منفی باشد(که هست!) یقینا جرم با مجازات متناسب نبوده است!!!

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ دی ۹۷ ، ۰۳:۲۳
سید محمد حسینی

تلنگر
پادشاهی در یک شب سرد زمستان از قصر خارج شد. 
هنگام بازگشت، سرباز پیری را دید که با لباسی اندک در سرما نگهبانی می‌داد. 
از او پرسید: آیا سردت نیست؟ 
نگهبان پیر گفت: چرا‌ ای پادشاه، اما لباس گرم ندارم و مجبورم تحمل کنم.

پادشاه گفت: من الان داخل قصر می‌روم و می‌گویم یکی از لباس‌های گرم مرا را برایت بیاورند. 
نگهبان ذوق زده شد و از پادشاه تشکر کرد. پادشاه اما به محض ورود به داخل قصر، وعده‌اش را فراموش کرد. 
صبح روز بعد جسد سرمازده پیرمرد را در حوالی قصر پیدا کردند، در حالی که در کنارش با خطی ناخوانا نوشته بود:

به سرما عادت داشتم اما وعده ی لباس گرمت مرا از پای درآورد!

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ دی ۹۷ ، ۲۲:۲۷
سید محمد حسینی

توفیقی شد تا به اتفاق دوستان به پا بوسی امام رضا (ع) مشرف شویم ، در کنار برنامه ها، در معیت برادر خوبم آقای آقاجان زاده ،دیدارکاملا غیر مترقبه( البته از جنس دیدار غیر مترقبه ی سیاسیون،نیست!) با دکتر کد خدایی ،حقوق دادن و سخنگوی شورای نگهبان داشتیم و در این دیدار کوتاه ، آقای کدخدایی تقاضا داشتند سلام ایشان را به همه ی همکارن در دفتر بازرسی  شورای نگهبان بابل برسانیم که بنده نیز اطاعت امر کردم و بدینوسیله سلام  و خدا قوت ایشان را خدمت همه ی دوستان ابلاغ می کنم.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ دی ۹۷ ، ۱۳:۴۴
سید محمد حسینی

با نگاهی دقیق به عملکرد دولت حاکم، پی می بریم که این دولت فقط یک تیر داشت که آنهم تیر برجام بود و  البته با بی مبالاتی ،به سنگ خورد!

استیضاح و استعفای وزراء در دولت ژنرالها ! نشان می دهد که این دولت هیچ برنامه و هدفی برای آینده ندارد!

دولت بی برنامه و هدف، جز هدر دادن اعتماد مردم و منابع مادی و معنوی کشور ، دست آوردی نخواهد داشت و صد البته دولت حاکم، در این مقصود، کاملا موفق بوده است!

سید محمد حسینی 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۷ دی ۹۷ ، ۰۴:۲۵
سید محمد حسینی

سالها قبل در نماز جمعه ی تهران به امامت هاشمی شرکت کرده بودم و چون زودتر رسیدم خواستم به قسمت های جلویی که جای خالی فراوانی داشت بروم اما با ممانعت اعضاء ستاد نماز جمعه روبرو شدم و نرده ها را  مرز میان "افراد خاص و  غیر خاص!" می دانستند و متاسفانه به اعتراض بنده و اینکه "در نماز جمعه کسی جای اختصاصی نباید داشته باشد"،  وقعی ننهادند!

امروز حجت الاسلام علی اکبری امام جمعه ی موقت و جوان تهران بود و از نرده های بی معنی در مصلی تهران، خبری نبود . ان شاء الله این حرکت نتیجه ی حضور ایشان و فتح بابی برای دیگر مکان های عبادی ما باشد . ان شاء الله

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۴ دی ۹۷ ، ۱۴:۴۹
سید محمد حسینی

جهانگیری در سیستان و بلوچستان:

"نباید به مردم دروغ گفت!"

پ ن:احتمالا منظورشان این باشد  ای مردم ، از دولت حاکم و مدیران ارشد، منجمله  حسن روحانی ، نوبخت، و شخص جهانگیری دروغی به زبان آورده نشد!    همین!!!

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۲ دی ۹۷ ، ۱۹:۰۹
سید محمد حسینی

امروز بطور تصادفی برنامه رضا رشید پور را با محسن رضایی دیدم! آقای رضایی و قاسم سلیمانی بعد از 30 سال آمده بودند تا برای کوتاهی در عملیات کربلای 4 به مردم پاسخ دهند!آقای محسن رضایی تلویحا پذیرفت که برای جنگ نباید توئیت کرد و منظورش از عملیات فریب این چیزی نبود که مطرح شد! و اضافه کرد کربلای 4 عملیات فریب نبود! بلکه عملیات فریب شد. و اما چند نکته برای منتقدین!

 

*برخی از منتقدین مانند "آشنا" که دست به تحریف واقعیات جنگ زده است بجای اینکه با توئیت نادرستش، اذهان عمومی را مشوش کند، باید پاسخ دهد که در عملیات کربلای 4 ،کجا تشریف داشتند!!فقط می دانیم که در استان خوزستان و نزدیکی های مرز ایران و عراق نبودند!!

 

*متاسفانه برخی عملیات جنگ را بگونه ای نقد می کنند که انگار دوره ی تخصصی نظامی " دافوس" را گذراند!

*متخصصان جنگ می دانند که بعد از حدود دو هفته از سپری شدن یک عملیات "لو رفته" و شکست ظاهری ، محال است عملیاتی به گستردگی و دست آورد کربلای 5 طراحی و اجرا شود به همین دلیل توئیت "تصحیح شده  ی " آقای محسن رضایی ،قابل باور می شود.

 

*تعداد شهدای و جانبازان که از طرف منتقدین و به دروغ ، حتی تا 40،000 هم بیان شد واقعیتی تلخ می باشد . در صورتی که تعداد شهدا کمتر از 1000 نفر می باشد که اسنادش در بنیاد شهید موجود است!

 

*بخاطر این اشتباه نباید زحمات بی بدیل رزمندگان دیروز را اینگونه زیر سئوال برد! رزمندگانی که با امکانات ناچیزی در مقابل لشکریان صدام که تا بن دندان مسلح بودند،جنگیدند و مقاومت کردند ، در حالی که گ آشنایان!!" زیادی در جاهای گرم و نرم ،حتی شاید حوزه ی علمیه ،درس جهاد می آموختند!

 

*برای بنده جالب بود و هست که بعد از 30 سال، فرماندهان آنروز آمده بودند تا به مردم پاسخ دهند، در حالی که از بین مسئولین دولت حاکم تقریبا هیچ گوش شنوایی برای شنیدن صدای اعتراض کارگران، وضعیت اسفبار  فرهنگیان ، عدم ثبات اقتصادی و سیاسی ،عدم تحقق وعده های برجامی!! و نتیجه مبارزه با نجومی بگیران  و دهها وعده وعید های انتخاباتی را به مردم پاسخ دهند.

 

نکته پایانی اینکه: از یاد نبریم اگر همین محسن رضایی ها، همت ها ، باکری ها، باقری ها ، زین الدین ها  بابایی ها ،......نبودند ، ما هم نبودیم! اندکی منصف باشیم!

                                                                                 سید محمد حسینی

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۰ دی ۹۷ ، ۲۱:۰۲
سید محمد حسینی

دنیای عجیبی است! برخی ها که تفاوت" گلوله را با لوله! " نمی دانند امروز ه از کربلای 4  حرف می زنند و محسن رضایی را نقد می کنند! گرچه مصاحبه  ی  آقای رضایی در خصوص کربلای 4 قابل تامل است ولی میدان گرفتن !! منتقدین  فرمانده ی باکری ها ، همت ها ، باقری ها ، زین الدین ها و ........ قابل تامل تر!! شاید قصوری نداشته باشند ! درک مقابله ی ایران با آن بسیجیان دریا دلش با عراق تا بند دندان مسلح ،که از کشورهای متعدد  اروپایی و آمریکایی حمایت می شد  برای برخی ها دشوار است. قدر دان باشیم!!!!

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۷ دی ۹۷ ، ۲۲:۴۸
سید محمد حسینی