شیمی و زندگی

الهی و رَبِّی مَن لی غَیرُک

شیمی و زندگی

الهی و رَبِّی مَن لی غَیرُک

شیمی و زندگی

من : فروردین 1347 در روستای اجاکسر از توابع بابلسر به دنیا امدم. کارشناسی را در رشته شیمی و کارشناسی ارشد را در گرایش شیمی آلی گذراندم. تا کنون در ایلام ، فریدونکنار و از سا ل 79 در بابل مشغول به کار هستم. در دبیرستانهای غیر دولتی بابل از جمله:فرهیختگان - الغدیر - بو علی - ابوریحان - حکیم و دبیرستانهای تیزهوشان بابل : فرزانگان و شهید بهشتی جهت تدریس حضور داشتم . هم اکنون، در دبیرستان تیز هوشان شهید بهشتی ، شاهد و دبیرستان غیر دولتی فرهیختگان بابل به عنوان سهامدار مشغول به کار هستم.

پیام های کوتاه

طبقه بندی موضوعی

نویسندگان

۷۹۱ مطلب توسط «سید محمد حسینی» ثبت شده است

برنده جایزه نوبل فیزیک در سال ۱۹۴۵ که به خاطر کشف قانون جدیدش به نام اصل انحصاری پاولی که مورد تشویق آلبرت انیشتین هم قرار گرفت , معروف است .پاولی می گوید: هر چیزی در جهان , ارتعاش مخصوص به خودش را دارد. همه الکترون ها دارای سه ویژگی هستند ؛ به نام های سطح انرژی ،چرخش ،مدار

 که فیزیک دان ها بر اساس این سه ویژگی , عدد کوانتوامی هر الکترون را محاسبه می کنند و به دست می آورند پاولی می گوید: هیچ دو الکترونی در جهان هستی دارای عدد کوانتوامی یکسانی نیست . پاولی مثالی می زند و می گوید  سیبی را بر می داریم و از میان میلیارد ها الکترونی که درون آن است، فقط یکی را انتخاب می کنیم فرض کنید نام آن الکترون را بگذاریم :اریک

عدد کوانتوامی اریک عددی بسیار بسیار طولانی است، اما برای این که کارمان را اینجا ساده کنیم، فرض کنید آن عدد بزرگ 23 باشد .پاولی ثابت کرد در هیچ کجای جهان هستی , حتی در ستاره ای در کهکشان , نه تنها هیچ سیب دیگری , بلکه هیچ شیئی دیگر پیدا نمی کنید که الکترونش عدد کوانتوامی آن 23 باشد .حال اگر دستمالی برداریم و سیب را برق بیندازم , از اصطکاک ایجاد شده , انرژی حاصل می شود و این انرژی عدد کوانتوامی اریک را ارتقا داده و به مثلا 26 می رساند.و درست در همان لحظه تنها الکترونی که در جهان هستی با عدد کوانتوامی 26 بوده , دستخوش تغییر می شود جهان ما برای حفظ توازن خود , لحظه به لحظه آرایش خود را تغییر می دهد.پاولی با اثبات این موضوع جایزه نوبل فیزیک گرفت و گفت : اگر هر الکترونی دارای ارتعاش  منحصر به فرد خود باشد, پس هر شیئی در جهان واجد ارتعاش مخصوص به خود است

:و اما نتیجه گیری 

وقتی یک سیب با یک اصطکاک کوچک , تغییر پیدا می کند , بنابراین وقتی که من فرزندم را در آغوش می گیرم و می بوسم , و یا وقتی که به همسایه ام ناسزا می گویم و یا وقتی که دست خودم را خارش می دهم در واقع دارم دستور زنجیره ای از تغییرات را به جهان هستی می دهم هر اندیشه ای که از ذهن ما می گذرد , الکترون هایی را در گستره جهان هستی به ارتعاش در می آورد و دستخوش تغییر می کند اندیشه فقط بر ماده تاثیر نمی گذارد، بلکه اندیشه خود ماده است غم و غصه مرا غمگین می کند و این بزرگ ترین اشتباهی است که در من اتفاق می افتد غم و اندوه باید مرا هشیارتر کند؛ چون وقتی زخمی می شویم، آگاه تر می شویم.اندوه نباید بیچارگی را بیشتر کند بنابراین رنج را تحمل نکنید، بلکه آن را دریابید.چون رنج کشیدن    فرصتی است برای هوشیارتر شدن.(فلسفه بودا

حرف آخر!

اگر به جای محبتی که با کسی کرده اید , از او بی مهری دیدید ,ناامید از محبت کردن نشوید؛ چون برگشت آن را از فرد دیگری , در یک رابطه دیگر و در یک موضوع دیگر , خواهید دید  به خاطر همین می گویند علم بر آموزه های فلاسفه مهر تأیید می زند .چون فلاسفه همیشه معتقدند همه چیز در جهان هستی به هم مرتبط است. تمام انرژی هایی که از شما ساطع می شود به شما باز می گردد مثبت باشید تا مثبت باز پس گیرید. این مطلب را جدی بگیریم و از کنارش به راحتی نگذریم در گستره ی کیهان هیچ اتفاقی بی دلیل و بی حکمت نیست، قوانین را  بشناسیم و بر اساس قانون عمل کنیم  آن وقت جهان درون و بیرونمان به بهشتی وصف ناشدنی بدل خواهد شد.

اینها واقعتهای جهان اطراف ماست ، علم آنها را اثبات کرده است.
 

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ شهریور ۹۷ ، ۱۲:۵۲
سید محمد حسینی
 

پرسش!!آیا در روز عاشورا و قبل از آن ، اصحاب امام حسین (ع) با حفر چاه امکان دسترسی به آب را نداشتند؟                                                                         

متاسفانه روایات متعددی وجود دارد که  تعدادی از این روایات بیانگر موارد زیر هستند!

1- بنا به نقل برخی از روایات "... امام کلنگی برداشت و پشت خیام زنان به فاصله نه گام به طرف جنوب زمین را کند آبی گوارا بیرون آمد و آن حضرت و همراهان همه آب آشامیدند و مشک ها را پر کردند ... . 

 

2-ممکن است با توجه به نزدیکی کربلا به رود خانه فرات و بالا بودن سطح آب اصحاب نیز از این شیوه استفاده کرده باشند ولی این امر موجب گردید که دشمن از این امر مطلع شود و از آن به شدت جلو گیری کند!.

 

3- در روایات آمده است "چون این خبر به عبیدالله زیاد رسید در ضمن نامه ای به عمرسعد، از او خواست که نگذارند اهل بیت امام حسین (ع) به آبی دست پیدا کنند و در نامه اش نوشت: به من چنان رسانیده اند که حسین (ع) و یاران او چاه ها حفر کرده و آب بر می دارند، به همین جهت امکان هیچ شکستی برای ایشان نیست، چون بر مضمون نامه مطلع شوی باید که حسین بن علی (ع) و یاران او را از کندن چاه منع کنی و نگذاری که دنبال آب بگردند. 

 

4- از مناقب نقل شده که اهل بیت امام حسین (ع) در سه شبانه روزی که از آب ممنوع بودند، گاهی برای استعمال آب غیر شرب چاه حفر می کردند که دشمنان آنرا پر کردند (ممکن است آب چنین چاهایی با عمق بسیار کم مناسب نوشیدن نبوده است)، و گاهی حضرت ابوالفضل (ع) شجاعانه محاصره شریعه فرات را شکسته و آب می آوردند. در شب عاشورا، حضرت علی اکبر (ع) با 50 نفر به شریعه رفت و آب آورد ولی از صبح عاشورا دیگر ممکن نشد که آبی به حرم امام حسین (ع) برسد که هدف دشمن هم این بود که اهل بیت (ع) بر اثر شدت تشنگی از پا درآیند چرا که از شجاعت آنان با خبر بوده و می دانستند که اگر تشنگی بر آنان اثر نگذارد، هرگز قادر بر غلبه بر اهل بیت (ع) نیستند و در نهایت هم با این حربه غیر انسانی توان جسمی لشکریان امام حسین را گرفته و آنان را به شهادت رساندند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ شهریور ۹۷ ، ۱۸:۱۷
سید محمد حسینی
 
 ناصرالدین‌شاه قاجار در ماه رمضان نامه ای به مرجع تقلید آن زمان میرزای شیرازی به این مضمون نوشت:
ڪه من وقتی روزه می گیرم از شدت گرسنگی و تشنگی عصبانی می شوم و ناخودآگاه دستور به قتل افراد بیگناه می دهم؛ لذا جواز روزه نگرفتن مرا صادر بفرمایید!
 
میرزای شیرازی در پاسخ به ناصرالدین شاه نوشت: 
بسمه تعالی 
حڪم خدا قابل تغییر نیست. لڪن حاڪم قابل تغییر است. اگر نمی‌توانی به اعصابت مسلط شوی از مسند حڪومت پایین بیا تا شخص با ایمانی در جایگاه تو قرار گیرد و خون مومنین بیهوده ریخته نشود!
 
آیا این حڪایت، سرگذشت خیلی از مسئولین بی وجدان، بی درد، بی غیرت، تنبل ، ریاکار و ......... حال فعلی کشور ما نیست که بجای تغییر خود، حاضرند قانون و حتی حکم خدا نیز تغییر کند؟!!
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۵ شهریور ۹۷ ، ۱۹:۳۴
سید محمد حسینی

با سلام و احترم

فرمودید انتظار دارید متن حضرتعالی را بند به بند و با دقت مطالعه و پاسخ دهم . به روی چشم! و بقول امروزی ها با نگاه میکرو !خدمتتان هستم. قبلا از صراحت در کلام عذر خواهی می کنم .

اول:فرمودی مرادم از پافشاری و اصرار چیست؟//////مراد آنست که وقتی دولتی و تخصیصا دولت روحانی ، بعد از گذشت 5 سال ،نتوانست به وعده های انتخاباتی عمل کند ،حامیان تاثیر گذار و منصف! آن دولت (با غیر منصفان کاری نیست)دست از ارسال توپ به زمین حریف بردارند و به جمع مردمی بپیوندند که پشیمان از رای و نظر خویشند.پشیمانی از رای به روحانی اظهر من الشمس می باشد. خورشید را نمی توان انکار کرد!.قطعا دولت روحانی موفق نبوده است و این عدم توفیق  دولت روحانی،  نه تنها صدای آحاد مردم، بلکه صدای اطرافیان و حامیان دیروز روحانی را نیز در آورده است و متعجبم از شخص بزرگواری چون شما که این عدم رضایت ها را نمیبینید!واقعا متعجبم!! ،تا حدی که اگر شما را نمی ششناختم ،می پنداشتم "قلب واقعیت" می کنید! نگاهی به وضعیت  تعطیلی کارخانه ها ، بیکاری، عدم ثبات بازار ، وضعیت دلار و ارز و طلا، بازار مسکن ، ماشین ، وضعیت اسف بار انرژی هسته ای ..... و در این آخر پوشک !!! بیاندازید؟!

حاج علی بزرگوار؟! منظورم از اصرار بر خطا، قطعا این نیست که آن رای دهنده گان 24 میلیونی عذر خواهی کنند! منظور کاملا هویداست!و اینکه بعد از این همه کوتاهی و قصور دولت روحانی در حوزه ی اقتصاد،  صنعت ،مسکن ، اجتماع و .... دیگر دست از حمایت چشم بسته برداریم کما اینکه بسیاری از حامیان دیروز برداشتند!

 

دوست بزرگوار من! فرمودی که از انتخابتان به ضرس قاطع دفاع میکنید!!////شما بعد از 5 سال این دولت، از چه دفاع می کنید؟! در کدام حوزه قادر به دفاع هستید؟! وضغیت اسفبار صنعت؟! مسکن؟! ، اقتصاد؟!،قیمت ارز و دلار؟!ناهنجارهای اجتماعی؟! فرهنگی؟!سیاست خارجی که اهم آن برجام است؟!! سیاست های پولی و اعتباری؟!.........و ان شاء الله فرصت دست خواهد داد بطور مجزا و متمرکز در یکی از  این حوزها به بحث خواهیم نشست.

فرمودید خود را قاضی و مصون از اشتباه دانستم!!///////// پر واضح است هر کسی چنین ادعایی کند باید به سلامت عقلی او شک کرد! اما در شگفتم بر اساس کدام مستنداتی این را فرمودید!که خودم را عقل کل و عاری از خطا و خود را قاضی قلمداد کردم! و دیگران را خطا کار؟! حاج علی بزرگوار ببخشید که عرض میکنم ولی این یک اتهام بی اساس و  پایه ای است که به بنده نسبت می دهید ! واقعا از انصاف به دور هست!

فرمودین اگر  روحانی غیر صالح است چرا شورای نگهبان حذفش نکرد!!/////// اول بفرمایید آیا نظارت شورای نگهبان را قبول دارید که اگر قبول دارید، پاسختان آماده هست !

فرمودین چرا رهبری معظم از آقای روحانی حمایت می کند؟!!//////// رهبری از هر دولتی و بدون استثناء حمایت کرده است و خودشان بارها همین مطلب را اعلام کرده اند ولی برای افراد تیز بین، غلظت! حمایت حضرتشان مهم است! اگر شرایط اقتضا می کرد حمایت رهبری را از دولتهای قبل ، با دولت حاکم مقایسه می کردم ! و تشرهایی که به دولت حاکم زدند را  برمیشمردم. بعید می دانم حضرتعالی استحضار نداشته باشید!

 

فرمودین چه ارتباطی بین مسببین انتخاب رئیس جمهور با عذر خواهی هست!! ///////به نظر، سئوال و جوابش تکراری است! و جواب این است که مسببین خطا کار که اصرار و پافشاری بر رای و نظر اشتباه خود دارند باید عذر به درگاه ملت برند!!و از ادامه ی حمایت خودداری کنند!که حمایت عامدانه از قاصر به وظایف ، شایسته نیست.

اقای قلی تبار!نمی دانم تعمدا یا سهوا و چند باره!! ،اینگونه وانمود می کنید که من  در برابر مردم قرار دارم!!اگر تعمدی می فرمایید پاسخی ندارم و اگر سهوی فرمودید باید عرض کنم من از جنس مردم و در کنار مردم با مردم و در متن مردمم! آنها که در برابر مردمند یا آقازاده اند ، یا زندگی اشرافی دارند ، یا دارای  پستی که آغشته به بیت المالند !یا کسانی که از موقعیت شغلی و اجتماعی خود استفاده ی سو کرده اند! یا ......به نظر شما بنده دارای کدام شرایط مورد اشاره ام که  اصرار دارید بنده را در برابر مردم قرا دهید!

 

فرمودید به نهاد های بازدارنده و دولت سایه انتقاد کنم! منظور شما از نهاد بازدارنده و دولت سایه را متوجه نشدم  که کیستند !ولی هر کجا نقصی ببینم بعنوان یک شهروند صدایم بلند است!که این تنها صلاح یک شهروند عادی چون من  است! اما به نظرم اگر قرار باشد بی عرضگی دولت ها را به دولت قبل!! و یا به تعبیر شما، به نهاد های بازدارنده و دولت سایه ارتباط دهیم  آیا فکر نمی کنید حصر حصینی !!برای دولت ها ساختیم؟! آیا تصور نمی کنید با این توجیه شما ،همان دولتی که  به تندترین کلمات بر او می تازید ، پشت همین سنگری که شما ساخته اید، پناه بگیرد؟!!به نظرم اینگونه توپ را به داخل زمین دیگری انداختن، روش مناسبی برای فرار از مسئولیت ها نباشد!

 

دوست خوبم؟! پر واضح است که مسئولیت عدم تحقق وعده های انتخاباتی با کسانی است که پست مدیریتی و اجرایی دارند و نیز یقینا بنده مسئول خطای مردم نیستم! اما کجا و چگونه برداشت کردید که بنده مسئول خطای مردمم!!

حاج آقای بزگوار: واضح است که فقر و فساد و تبعیض نتیجه ی رای مردم نیست! گر چه ممکن است  تا حدی نتیجه ی تاثیرات رای مردم  باشد ولی یقینا حاصل بکار گیری مدیران بی صلاحیت ، اشرافی، پیر و فرتوت، بی درد،  ،اجرای ناصحیح قانون توسط عوامل اجرایی ، و صد البته بی تدبیری  نهاد های نظارتی  از جمله دلایل فقر و قساد و تبعیض می باشند.

آقای قلی تبار؟! جواب شما در نطق های ریاست محترم جمهور هنگام رقابت های انتخاباتی نهفته است. وقتی ریاست محترم جمهور صریح و آشکار با قسم ولله ، با لله  و تلی !!مشکل مردم را حل شدنی میداند شایسته نیست خود را بالاتر از ریاست جمهور بدانیم و قائل به قوه ی مسلط و قاهری شویم!!این قوه ی مسلط و قاهر کیست ؟!! واگر وجود دارد چرا کاندیدا ها ، بدون توجه به آن، با مردم سخن می گویند و وعده های آنچنانی می دهند!!ایا می خواهید بفرمایید رئیس جمهور از وجود قوه ی قاهر و مسلط با خبر نیستند ولی شما با خبرید؟!!!

 

حاج آقای بزرگوار؟! هرگز مدعی نبوده و نیستم که رای ، نگاه و بینشم صحیح بوده است! متعجبم طبق کدام مستنداتی اینگونه برداشت کردید!!

جان سخن اینکه!

به نظرم  اش آنقدر شور شده است که حتی صدای آشپز هم در آمده است!!و شگفتی اینجاست که شما با آنهمه تجربه  و استخوانی که در سیاست خرد کرده اید، همچنان بر گفته های دوران انتخاباتی خود صحه میگذارید و شاید اسمش را وفاداری بنامید! اما به نظر بنده دارید از خود بطور وحشتناکی هزینه میکنید!دفاع از یک واقعیت ، که قابل شهود است، حتی با بهترین کلمه و جملات ، نمیتوان خلاف آنرا اثبات کرد!!  نوشته ها و سخنرانی ها ی زیادی وجود دارد که "قلب واقعیت"ها و وعده های سر خرمنی! ریاست جمهور را نشان میدهد . آیا به نظر حضرتعالی این موارد قابل کتمان است؟!!

 

 **در پایان عرض کنم که این گفته ها، دلیل این نیست که از آرمانها ی انقلاب فاصله نگرفتیم! خود واقفم که در برخی موارد تا 180 درجه از اصول و مبانی و آرمانهای انقلاب فاصله گرفتع شد که جای هیچگونه دفاعی نیست! قطعا زاویه ای که از آرمان های انقلاب گرفته شد مختص دولت حاکم نیست و هر دولتی به نوعی سهم داشته اند!

درس پس دادم! .  الاحقر – سید محمد حسینی

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ شهریور ۹۷ ، ۲۲:۲۱
سید محمد حسینی

با سلام و ارادت برادر خوبم حاج آقای قلی تبار!

از اینکه وقت خود را اختصاص به مرقومه ی بنده دادید ممنونم  وبنده نیز  به رسم ادب ،منصفانه و در حد بضاعت ،خدمت شما هستم.

اول: فرمودید آیا انسان را معصوم میدانم؟!////قطعا انسان معصوم نیست و نمی توان انتظار داشت خطا یا اشتباهی از او سر نزند، اما اصرا و پافشاری در خطا  مزموم و مطرود است!

دوم: فرمودید به دلیل وجود نهاد نظارتی شورای نگهبان ،مردم باید انتخاب بد و بدتر داشته باشند،////با فرض صحت، آیا مسببین انتخاب فرد غیر صالح  به تعبیر شما ،مبرا از خطا یند؟!

سوم:فرمودید کسانی که در انتخابات شرکت می کنند شاید در تشخیص ،مرتکب اشتباه شوند//// که حرفی منطقی و معقول است .حرف من این نیست! حرف من اصرار بر اشتباه و خطا هست که پسندیده نیست و با آنکه مصادیق زیادی نقل کردید اما بنده معتقدم هر مسئولی و در هر رده، اگر اشتباهی را مرتکب شده باشد باید از مردم عذر خواهی کند! و اگر عذر خواهی صورت نمی گیرد مسئولیتش با من نیست!

چهارم: فرمودید آیا فقط مردم عادی خطا می کنند و یا ............ ////بدیهی است که مسئولین و نهاد ها نیز ممکن است خطا کنند و خطای آنها تاثیر گذار تر  و حتی نابخشودنی باشد .به نظر حضرتعالی آیا باید تاوان گناه و تصمیمات غلط آنها را من بپردازم؟!! گنه کرد در بلخ آهنگری .............

پنجم:فرمودید ناکار آمدی دولت ها بر عهده ی قدرت مسلط است! ////اگر چه این گفته برای بنده قابل قبول نیست ولی با فرض صحت ،اگر اینگونه باشد پس چرا کاندیداها در مبارزات انتخاباتی، حنجره می درند و زمین و زمان را به هم می دوزندو از کره پاستوریزه! تا انرژی هسته ای را دست آویز قرار می دهند و به مردم قول می دهند که ما فلان می کنیم و بهمان می کنیم و متاسفانه در ستادها نیز آوای همان قول ها، جاریست!!

ششم:فرمودید شاید اقبالم به رقیب آقای روحانی بود!//// درست حدس زدید اما مصداق، آنی نبود که اشاره کردید! یقینا انتخابات امری مطلق نیست و نسبی می باشد و  هر کسی ممکن است اشتباه کند  و خود واقفید که  "تنها املای نانوشته است که غلط ندارد"!

هفتم: فرمودید در جای جای ایران و حتی زادگاه ما کسانی به آلاف و علوف رسیده اند که حقشان نبود //// 100% با شما موافقم و از آقا زاده های مورد نظر حضرتعالی که در صف اول چپاول بیت المال قرار دارند مانند همه ی مردم ایران، بیزارم .

هشتم:فرمودید ستاد نشین ها شعور مردم را در دست ندارند!////که این مسئله می تواند برای مردمی که سیاست را خوب می فهمند، درست باشد ولی برای غالب مردم که شب و روزشان را در پی تهیه ی لقمه نانی برای سفره خویشند و با سیاست کاری ندارند  مصداق ندارد! حاج علی بزرگوار؟!اگر اینگونه هست که می فرمایید مخارج آنچنانی و تهیه ی ستادهای انتخاباتی در بهترین و شلوغترین مکانهای شهر چه توجیهی می تواند داشته باشد؟!!!

حاج علی؟!متنی که ارسال کردم منظورم شخص خاص، خصوصا شما نبودید! و اگر اینگونه برداشت می شود منبعد مطلبی منتشر نمی کنم!بنده همیشه به افراد تاثیر گذار احترام گذاشتم و خواهم گذاشت و شما یکی از افراد تاثیر گذار هستید.شاهد عرائضم این است که اگر چه نقدی به برخی مطالب منتشره در این گروه دارم ولی از پست ها و مطالب ،خصوصا مطالب ارسالی حضرتعالی استفاده می کنم و یکی از گروههای مورد علاقه ی بنده می باشد. اگر قصوری در کلام داشتم، بنده را مورد عقو قرار دهید. ارادتمند شما و اعضای گروه. حقیر :سید محمد حسینی

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۹ شهریور ۹۷ ، ۱۵:۴۱
سید محمد حسینی

با سلام و احترام

از اینکه بزرگوارنه و صادقانه به تلاش بیهوده خود برای تحقق اهداف در انتخاب حسن روحانی اذعان دارید جای قدر دانی است.  و اما بعد!

سئوال کردید آیا شجاعت دارم که از کوتاهی ها عذر خواهی کنم؟! قطعا جوابتان مثبت است! ولی به طیفی که اشاره فرمودید،کاری ندارم  و مسئول موضعگیری و خرابکاری آنها  در برخی موارد نیستم!

قطعا اگر مسئولیت اجرایی داشتم (که نداشتم)، و جوانان ارشد و دکتری مدرک به دست را می دیدم که بسان گدایان !دنبال کار می گردند نه تنها عذر خواهی می کردم  بلکه از شرم  و خجالت  به عنوان یک مسئول، باید می مردم!

عذرخواهی، مطالبه ی مردم از مسئولینی است که یا کار اجرایی داشتند و یا در تحقق امری مزموم دخالت دارند! حال بفرمایید بنده در کدام کار اجرایی و یا در تحقق نا بحق کدام  مسئله ای قصور داشتم ؟!!قطعا شهامت عذر خواهی هست!! آنانکه شهامت عذر خواهی ندارند، غالبا در دایره ی تنگ حزب گرفتارند و مسلوب الاختیارند!!

البته در خصوص نهاد نظارتی شورای نگهبان،مواردی را فرمودید که ارتباطی با مطالب بنده ندارد و صحبت در خصوص آن، فرصت جداگانه ای می طلبد.

با آرزوی توفیق برای شما سید بزرگوار

 

 

 

 

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۹ شهریور ۹۷ ، ۱۴:۰۹
سید محمد حسینی

در سال 92 برخی افراد،از خانواده و زندگی خود زدند و در ستادهای انتخاباتی حسن روحانی خانه گزیدند تا فرد مورد نظر خود را به پاستور بفرستند!و نتیجه ی انتخابات ،همانگونه شد که ستاد نشین ها اراده کرده بودند! 

این روزها ،که وعده های انتخاباتی و ماهیت صحبت های منتخب مردم، بر همگان مشخص شده است و وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم، در قعر یک منحنی چهل ساله قرار گرفته  است، انتظار بر این است که همان دوستان ستاد نشین، حمایت و عملکرد انتخاباتی خود را مرور کرده و در صورت عدم تحقق وعده های انتخاباتی که منتخب مردم ارائه کرده بود، از مردم عذرخواهی نمایند، همان مردمی که به آنها اعتماد کردند و به احترام و اعتبار همان افراد ستاد نشین ، به روحانی رای دادند!

عذر خواهی به دلیل عدم تحقق وعده ها، اخلاق مدارانه و بزرگ منشانه می باشد، کاری که از بزرگان سیاسی  و البته اخلاق مدار ،بر می آید!!

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۹ شهریور ۹۷ ، ۰۶:۴۹
سید محمد حسینی

تا کنون بابل بعنوان شهر دار المومنین  شناخته می شد . 

شهری که بیشتری تعداد شهدا ، 

 بیشترین تعداد رتبه های تک رقمی کنکور ،

بیشترین تعداد المپیاد علمی در سطح جهانی ،

و ................. را در سطح استان دارد!

و اما اعضای شورای اسلامی شهر بابل که  در انتخابات، گرایش خود را اصلاح طلبی عنوان می کردند و توانستند رای مردم راجلب کنند !

هم اینک مایه شرمساری اصلاح طلبان و همه ی مردم بابل شدند!! سایت ها و توئیت ها  هم در حال انتشار این خبر مشمئز کننده هستند!!

حتی اگر حدود 65 سال سن داشته باشیم و بعنوان زندانی سیاسی قبل از انقلاب و هم بند هاشمی رفسنجانی و مولف چند جلد کتاب هم که باشیم باز هم در معرض خطریم!!

خدا عاقبت همه ی ما را ختم به خیر کند!!

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۷ شهریور ۹۷ ، ۰۰:۵۴
سید محمد حسینی

تولید محتوی، یکی از با ارزشترین کارها در حیطه ی خبر رسانی و اطلاعات خبری است،متاسفانه برخی خبر رسانی را در قالب "کپی-پیس" انجام می دهند بدون اینکه از صحت و سقم آن خبر ،اطلاعی داشته باشند!عجیب تر آنکه وقتی در رابطه با همان موضوع، از فرد انتشار دهنده ی خبر ،سئوالی پرسیده می شود تا ابهام زدایی کند ،پاسخ در شانی ندارد و به آینده موکول می کند!

به نظر می رسد قبل از کپی - پیس کردن یک موضوع ،باید از صحت و سقم آن مطلع باشیم یاحداقل قدرت دفاع از آن مطلب منتشره را داشته باشیم .

این کوتاهی از افرادی که در سیاست استخوان خرد کرده اند، پذیرفتنی نیست!!

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۵ شهریور ۹۷ ، ۱۶:۳۶
سید محمد حسینی

چقدر برخی از  "بله"  گفتن ها گوش خراشند!!

چند ماه قبل که دلار حدود 3500 بود !

آقای رشید پور رو به ریاست جمهور :آقای رئیس جمهور، پس خیالمون از بابت دلار راحت باشه؟!

رئیس جمهور: بله!!!!

 و الان دلار در مرز 15000 تومان است!!

نوش جان مردمانی که در سایه ی برجام، در پی دلار 1000 تومانی بودند و در خیابانها پایکوبی می کردند!

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۵ شهریور ۹۷ ، ۰۷:۲۳
سید محمد حسینی