شیمی و زندگی

الهی و رَبِّی مَن لی غَیرُک

شیمی و زندگی

الهی و رَبِّی مَن لی غَیرُک

شیمی و زندگی

من : فروردین 1347 در روستای اجاکسر از توابع بابلسر به دنیا امدم. کارشناسی را در رشته شیمی و کارشناسی ارشد را در گرایش شیمی آلی گذراندم. تا کنون در ایلام ، فریدونکنار و از سا ل 79 در بابل مشغول به کار هستم. در دبیرستانهای غیر دولتی بابل از جمله:فرهیختگان - الغدیر - بو علی - ابوریحان - حکیم و دبیرستانهای تیزهوشان بابل : فرزانگان و شهید بهشتی جهت تدریس حضور داشتم . هم اکنون، در دبیرستان تیز هوشان شهید بهشتی ، شاهد و دبیرستان غیر دولتی فرهیختگان بابل به عنوان سهامدار مشغول به کار هستم.

پیام های کوتاه

طبقه بندی موضوعی

نویسندگان

۸۰۳ مطلب توسط «سید محمد حسینی» ثبت شده است

مقام معظم رهبری  در تلاطم بازار سکه و ارز فرمودند : "بیشتر به دنبال فردی هستند که سکه و ارز را گرفته! در حالیکه تقصیر عمده متوجه ی کسی است که سکه و ارز را با بی تدبیری عرضه کرده است!"

*وقتی خریداران ارز و سکه مفسد فی الارض شناخته و اعدام شدند، قطعا باید عرضه کنندگان سکه و ارز نیز به دار مجازات آویخته شوند و این بدیهی است!حالا چرا این اتفاق نمی افتد مشخص نیست، ولی احتمال دو حالت وجود دارد:

1-جرات مقابله با مقصران اصلی وجود ندارد!

2-خائنینی در مصدر امورند!!

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ آبان ۹۷ ، ۲۲:۵۸
سید محمد حسینی

پیر مرد روشن ضمیری با وزیر کشاورزی آقای حجتی ،در خصوص گرانی گوجه و معضلات اجتماعی، گفتگو کرد وزیری که ظاهرا بدون حاشیه هست اما  به نقل از نماینده ی قرچک و ورامین ، یک قلم از دارایی های  همین وزیر، 20 هکتار باغ پسته در ورامین است!!!

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ آبان ۹۷ ، ۰۷:۲۷
سید محمد حسینی

خدا رو شکر مازندران نمایندگانی دارد که عضو مبارزه با مفاسد اجتماعی هست، دخترش که دکترای شیمی دارد، در دوره ی روحانی در وزارت نفت دولت روحانی و زنگنه مشغول به کار شده است!هم ایشان بر دست رئیس جمهور روحانی، بوسه می زند!توسط مردم مورد انتقاد قرار می گیرد، اما انکار کرده! و اذعان می دارد اگر هم بوسه می زدم ،افتخار می کردم!!

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۰ آبان ۹۷ ، ۲۱:۱۶
سید محمد حسینی

 

 بازخوانی نظر رهبری که درسال ۷۳ و در در دیدار جمعی از روحانیون کهگیلویه و بویراحمد :


 
 


 


«اخیراً یک بدعت عجیب و غریب و نامأنوس دیگر هم در باب زیارت درست کرده‌اند! بدین ترتیب که وقتى مى‌خواهند قبور مطهّر ائمّه علیهم‌السلام را زیارت کنند، از درِ صحن که وارد مى‌شوند، روى زمین مى‌خوابند و سینه‌خیز خود را به حرم مى‌رسانند! شما مى‌دانید که قبر مطهّر پیغمبر صلواةاللَّه‌علیه و قبور مطهّر امام حسین، امام صادق، موسى‌بن‌جعفر، امام رضا و بقیه ائمّه علیهم‌السّلام را همه مردم، ایضاً علما و فقهاى بزرگ، در مدینه و عراق و ایران، زیارت مى‌کردند. آیا هرگز شنیده‌اید که یک نفر از ائمّه علیهم‌السّلام و یا علما، وقتى مى‌خواستند زیارت کنند، خود را از درِ صحن، به‌طور سینه‌خیز به حرم برسانند؟!

اگر این کار، مستحسن و مستحب بود و مقبول و خوب مى‌نمود، بزرگان ما به انجامش مبادرت مى‌کردند. اما نکردند. حتى نقل شد که مرحوم آیت‌اللَّه‌العظمى‌ آقاى بروجردى رضوان‌اللَّه‌تعالى‌علیه، آن عالم بزرگ ومجتهد قوى و عمیق و روشنفکر، عتبه‌بوسى را با این‌که شاید مستحب باشد، منع مى‌کرد.

احتمالاً استحبابِ بوسیدن عتبه، در روایت وارد شده است. در کتب دعا که هست. به ذهنم این است که براى عتبه بوسى، روایت هم وجود دارد. با این‌که این‌کار مستحب است، ایشان مى‌گفتند «انجامش ندهید، تا مبادا دشمنان خیال کنند سجده مى‌کنیم؛ و علیه شیعه، تشنیعى درست نکنند.»

اما امروز، وقتى عدّه‌اى وارد صحن مطهّر على‌بن‌موسى‌الرّضا علیه‌الصّلاةوالسّلام مى‌شوند، خود را به زمین مى‌اندازند و دویست متر راه را به‌طور سینه‌خیز مى‌پیماند تا خود را به حرم برسانند! آیا این کار درستى است؟ نه؛ این‌کار، غلط است. اصلاً اهانت به دین و زیارت است. چه‌کسى چنین بدعتهایى را بین مردم رواج مى‌دهد؟ نکند این هم کار دشمن باشد؟! اینها را به مردم بگویید و ذهنها را روشن کنید.

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۸ آبان ۹۷ ، ۰۷:۴۶
سید محمد حسینی

اگر مستضعفی دیدی ،
                         ولی از نان امروزت

 به او چیزی نبخشیدی ،
      به انسان بودنت شک کن!

                اگر چادر به سر داری ،
                           ولی از زیر آن چادر

 به یک دیوانه خندیدی
     به انسان بودنت شک کن!

               اگر قاری قرآنی ،
                        ولی در درکِ آیاتش 

دچارِ شک و تردیدی ،
   به انسان بودنت شک کن!

                 اگر گفتی خدا ترسی ،
                          ولی از ترس اموالت

 تمام شب نخوابیدی ،
   به انسان بودنت شک کن!

                    اگر هر ساله در حجّی ،
                              ولی از حال همنوعت

 سوالی هم نپرسیدی ،
     به انسان بودنت شک کن!

                         اگر مرگِ کسی دیدی ،
                                ولی قدرِ سَری سوزن 

ز جای خود نجنبیدی ،
به انسان بودنت شک کن .

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۸ آبان ۹۷ ، ۰۷:۰۷
سید محمد حسینی

آیا یادتان هست چه اتهامی بر اخوی گرام رئیس جمهور وارد بود و الان کجاست؟

آیا یادتان هست چه اتهامی بر اخوی گرام معاون اول رئیس جمهور وارد بود و الان کجاست؟!

آیا یادتان هست چه اتهامی بر اخوی گرام رئیس قوه ی قضائیه وارد بود و الان کجاست؟!!

 

وآیا می دانید اتهام حسن عباسی چه بود و الان کجاست؟!!

آیا می دانید بعد از حسن عباسی ، دیر یا زود ،نوبت به رحیم پور ازغدی ها و رئوفی ها و ..... خواهد رسید؟!!

آیا دور از ذهن هست که تصور کنیم  بعد از زدن عمار ها ، نوبت به علی(ع) خواهد رسید؟!!!

 

آیا اندیشه کردید چه فرد یا افرادی این گستاخی ها را سبب سازند؟!!!

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۶ آبان ۹۷ ، ۲۱:۴۵
سید محمد حسینی


 نظارت استصوابی در مقابل آزادی مردم ( کاندیداها و رای دهنده )قرار دارد. بنده با تکیه بر همین مورد و صرفا با موضوع "نظارت استصوابی" مطالب خود را خدمت شما عرض می کنم و انتظار هست شما نیز در دایره ی همین مطلب ،روشنگری بفرمایید تا ان شاء الله به نتیجه ی مطلوب برسیم . ضمن اینکه ناگفته پیداست که این صحبت ها در دایره قانون اساسی و نظام جمهوری اسلامی قابل طرح و بررسی می باشد که قطعا حضرتعالی در این حیطه، قدم بر می دارید.و برای آنها که به قانون اساسی جمهوری اسلامی باور ندارند، این مستندات منتج به نتیجه نخواهد شد.
و اما استصواب یعنی صواب خواستن ،و نظارت استصوابی یعنی نظارتی که همراه با" رای نافذ"  باشد ، نظارت استصوابی در برابر نظارت "استطلاعی" قرار داد که در این نوع نظارت، ناظر، رای نافذی ندارد! و وظیفه اش صرفا نظارت هست! نظارت استصوابی حتی در مسائل اجتماعی، ساری و جاری است  به عنوان مثال:
1-داور در بازی فوتبال نظارت استصوابی دارد  چون قانون ،مسئولیت بازی فوتبال را به داور سپرده است ،یعنی داور هم باید نظارت کند و در صورت تخلف بازیکن ،همانجا اعمال قانون نماید یعنی "رای نافذ" داشته باشد.یعنی بر اساس نظارت استصوابی، باید رای خودکه قابل اجرا هست اعمال کند! متاسفانه در اینجا برخی فریاد می زنند! که داور با آزادی  بازیکنان مخالفت می کند و مخالف آزادی  است! داوری که نظارت استطلاعی داشته باشد مانند هزاران تماشاگری است که روی سکو نشسته اند! پر واضح است که در این تصمیات، داور نه تنها مخالف با آزادی فردی و اجتماعی نیست بلکه کارش عین عدالت هست که قانون این اختیار را به ایشان داده است. متاسفانه در چنین شرایطی، طرفداران بازیکن خاطی، بر داور بتازند و ایشان را ناداور !!بنامند و مخالف آزادی قلمدادش کنند!! حتما تایید می فرمایید که نظارت داور فوتبال، استطلاعی نیست!
2- چون مسئولیت اداره ی کشور بر  عهده ی رئیس جمهور است ،رئیس جمهور نیز نسبت به وزراء خود، نظارت استصوابی دارد یعنی باید بر عملکرد وزراء نظارت داشته باشد و در صورتی که مشاهده کرد وزیری از توان اجرای وظایف خود بر نمی آید باید آنرا عزل و وزیر دیگری را بجای آن انتخاب کند. و واضح است که نظارت ریاست جمهور  نیز استطلاعی نیست !             و قس علی هذا.....
قطعا نظارت استصوابی  مانند موارد فوق الذکر، از مستندات قانونی و عقلانی  نیز برخوردار هست که چند نمونه را خدمت شما عرض میکنم.
مطابق اصل 98 قانون اساسی ، تفسیر قانون اساسی بر عهده ی شورای نگهبان می باشد .
مطابق اصل 99 قانون اساسی ، شورای نگهبان ،وظیفه ی امر نظارت بر انتخابات و مراجعه به آرا عمومی و همه پرسی را دارد .
با توجه به اصول مصرح در قانون اساسی که بنده به دو مورد آن در مبحث فرآیند انتخابات اشاره کردم شورای نگهبان جمهوری اسلامی منظور از نظارت را "نظارت استصوابی " دانسته است.
به نظر می رسد چون اصول 98 و 99 قانون اساسی  به نقش شورای نگهبان در تفسیر قانون اساسی و  امر انتخابات و نظارت استصوابی تصریح دارد نمی توان با بحث کلامی آنرا تخطئه کرد جز اینکه قائل به "تغییر قانون اساسی" باشیم که این مطلب فعلا در حیطه ی گفتگوی ما نیست! 
بهر حال بنده با توجه به موارد عقلانی و مستندات قانونی قائل به نظارت استصوابی شورای نگهبان هستم . تا نظر حضرتعالی چه باشد!

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۵ مهر ۹۷ ، ۰۷:۳۴
سید محمد حسینی

 

برخی می گویند: نظارت استصوابی شورای نگهبان در زمان حضرت امام نبوده و مورد تأیید ایشان نیست و بعد از رحلت حضرت امام برای حذف جریانات رقیب درست شده است، نظر شما در این باره چیست؟

 

اگر به تاریخچه نظارت استصوابی مراجعه گردد، موارد متعددی یافت می شود که هم در قوانین انتخاباتی و هم در عمل، شورای نگهبان چنین مسؤولیتی را بر عهده گرفته و آن را اعمال نموده است:

همچنین به موجب تبصره یک ماده 3: «اشخاصی که هیأت اجرایی، صلاحیت آنان را رد کند، حق دارند به هیأت نظارت استانی شورای نگهبان شکایت کنند و این مرجع در مهلت مقرر، باید به شکایت رسیدگی کند و نتیجه را اعلام کند». براساس تبصره ماده 69: «افرادی که از نحوه برگزاری انتخابات شکایت داشته باشند، می توانند ظرف هفت روز از نتایج اخذ رأی، شکایت خود را به دبیرخانه شورای نگهبان تسلیم کنند».

براساس ماده69: «اعلام ابطال انتخابات حوزه انتخابی از رسانه های گروهی در اختیار شورای نگهبان است». بر طبق ماده 70: «تأیید انتخابات از طرف شورای نگهبان ضرورت دارد و صدور اعتبارنامه برای انتخاب شدگان منوط به تأیید شورای نگهبان است».

در قانون انتخابات مصوب سال 1365 نیز مواردی مشاهده می شود که مؤید نظارت استصوابی شورای نگهبان است. حال سؤال این است که اگر نظارت شورا صرفاً استطلاعی بوده، چگونه می تواند در تمام مراحل انتخابات اظهار نظر کند و رأی آن هم نافذ باشد؟ چگونه می تواند نظر وزارت کشور را در رد برخی از افراد تخطئه کند؟ چگونه می تواند حکم به ابطال انتخابات بدهد؟

حضرت امام(ره) در حمایت از شورای نگهبان در مقابل جوسازی های شدید علیه این نهاد و عملکرد آن در ابطال چند حوزه انتخابیه فرمود: «چنانچه مشاهده می شود پس از انتخابات مرحله اول از دوره دوم مجلس شورای اسلامی، افرادی که نظریه شورای نگهبان در ابطال یا تأیید بعضی از حوزه ها موافق میلشان نبوده است، دست به شایعه افکنی زده و اعضای محترم شورای نگهبان(ایدهم الله تعالی) را که حافظ مصالح اسلام و مسلمین هستند تضعیف و یا خدای نکرده توهین می نمایند و به پخش اعلامیه و خطابه در مطبوعات و محافل دست زده اند. . . من به این آقایان هشدار می دهم که تضعیف و توهین به فقهای شورای نگهبان امری خطرناک برای کشور و اسلام است. همیشه انحرافات به تدریج در یک رژیم وارد می شود و در آخر رژیمی را ساقط می نماید. لازم است همه به طور اکید به مصالح اسلام و مسلمین توجه کنیم و به قوانین، هر چند مخالف نظر و سلیقه شخصی مان باشد احترام بگذاریم. . . در خاتمه باید بگویم که حضرات آقایان فقهای شورای نگهبان را با آشنایی و شناخت تعیین کردم و احترام به آنان و حفظ مقامشان را لازم می دانم و امید آن دارم که این نحو امور تکرار نشود. و به شورای نگهبان تذکر می دهم که در کار خود استوار باشید و با قاطعیت و دقت عمل فرمایید و به خدای متعال اتکال کنید»

۱. . اگر استنباط شورای نگهبان از اصل 99 نظارت استصوابی بود، چرا در رد صلاحیت به همین اصل استناد نکرده است؟»

پاسخ این سخن روشن است؛ زیرا هر چند اصل 99 بر نظارت استصوابی دلالت دارد و شورای نگهبان بر اساس همین اصل حق بررسی و رد صلاحیت ها را برای خود قائل است؛ اما همین اصل به تنهایی نشان نمی دهد که چه کسانی دارای صلاحیت اند و چه کسانی دارای صلاحیت نیستند. شورای نگهبان براساس قانون انتخابات که اوصاف و شرایط نامزدی را مشخص می کند به تأیید و یا رد صلاحیت ها اقدام می کند. در اولین دوره انتخابات مجلس، هنوز قانون انتخابات تدوین نشده بود؛ لذا شورای نگهبان چاره ای نداشت جز اینکه رد صلاحیت ها را به بعضی از اصول قانون اساسی، مستند سازد»

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ مهر ۹۷ ، ۱۹:۵۰
سید محمد حسینی

پذیرش استعقای آقای لطفی امام جمعه ی ایلام از طرف مقام معظم رهبری،شاید بدین معنی باشد که امام جمعه باید مردمی ، به دور از تجملات ، ساده زیست و جوان باشد! امیدواریم آنها که مقصود نظرند پیام پذیرش این استعفا را بشنوند!

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ مهر ۹۷ ، ۱۵:۲۱
سید محمد حسینی

 آیا می دانید؟!

*در توافقنامه ی برجام، خط تولید غنی سازی 20% باید نابود می شد! که شد!!!(غنای 20% اورانیوم می تواند در درمان سرطانو  ... مورد استفاده قرار گیرد و هم اکنون حدود 1800 نفر در ایران نیاز به این نوع درمان دارند).

*تمامی سوخت رآکتورهای هسته ای در حال و آینده!! را باید به کشور خارج منتقل کنند!! (منظور از آینده  یعنی تا کی؟!!)

و ...........

و اما AFTF!!

*هفت کشور  از جمله آمریکا بنیانگذار آن بودند و که به G7  معروفند و هم اکنون حدود 30 کشور می باشند. که در واقع هدف آن مبارزه با پولشویی بوده است!

*پولشویی، شبیه کسی است با قاچاق یا اختلاس پولی را بدست آورد ولی برای جلوگیری از شک و شبهه ی دیگران ، یک شرکت صوری ثبت کند و پول را در حساب آن شرکت مبادله کند!!

* تنها دو کشور  یعنی ایران و کره شمالی در نبرد روبرو با آمریکا قرار دارند و همین دو کشور هدف اصلی FATF  هستند !

*بر اساس نظر گروه G7 ، بایستی تعریف تروریسم از نگاه غرب را بپذیریم یعنی در تعریف آنها گروه های جهادی حزب الله ، حماس ، نیروهای برون مرزی قدس  و حتی مردمی که به فلسطین کمک می کنند و  .... به عنوان تروریسم قلمداد می شوند!!و اگر بپذیریم اینگونه باشد حاج قاسم در صف اول تروریسم قرار گرفته  و بسیاری از مردم ایران نیز تروریسم به حساب می آیند.

*در FATF ،چندین تضمین از ایران خواسته شده است از جمله ، ایران باید با کشورهای مجری در دستگیری تروریست کمال همکاری را بکند ، در استرداد تروریست بدون هیچ تاخیری عمل کند  و.....

* کشورهای ناظر بر اجرای صحیح FATF ، عربستان و اسرائیل هستند!!

*در سایت SDN  که همیشه به روز می شود ، نام نهاد ها و افرادی که مورد تحریم FATF هستند دیده می شود و جالب اینکه نام حاج قاسم سلیمانی به دو صورت هم بصورت SOLEIMANI  , SULEIMANI نوشته شده است که اگر نام آن در املا به گونه ای دیگر نوشته شود ،مشکلی ایجاد نشود!!و  همچنین اموال حاج قاسم و سپاه قدس و تروریست های به زعم آنها، باید مصادره شود!!

* و فاجعه بار اینکه در برجام، حد اقل روی کاغذ نوشته شده بود که در صورت اجرای تعهد توسط ایران  تمام تحریم ها برداشته خواهد شد ولی در FATF کشورهای G7  و در راس آنها آمریکا در قبال این همه ضمانتی که از ایران گرفتند بیان می کنند که "اگر ایران تعهد 40 گانه را انجام داد  گامهای بعدی !!! را بر خواهند داشت!"

 

از نظر دوستان بزرگوار  برای روشنگری،  استقبال می کنم.  

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۹ مهر ۹۷ ، ۲۱:۵۹
سید محمد حسینی