شیمی و زندگی

الهی و رَبِّی مَن لی غَیرُک

شیمی و زندگی

الهی و رَبِّی مَن لی غَیرُک

شیمی و زندگی

من : فروردین 1347 در روستای اجاکسر از توابع بابلسر به دنیا امدم. کارشناسی را در رشته شیمی و کارشناسی ارشد را در گرایش شیمی آلی گذراندم. تا کنون در ایلام ، فریدونکنار و از سا ل 79 در بابل مشغول به کار هستم. در دبیرستانهای غیر دولتی بابل از جمله:فرهیختگان - الغدیر - بو علی - ابوریحان - حکیم و دبیرستانهای تیزهوشان بابل : فرزانگان و شهید بهشتی جهت تدریس حضور داشتم . هم اکنون، در دبیرستان تیز هوشان شهید بهشتی ، شاهد و دبیرستان غیر دولتی فرهیختگان بابل به عنوان سهامدار مشغول به کار هستم.

پیام های کوتاه

طبقه بندی موضوعی

نویسندگان

نظارت استصوابی ، آری یا خیر!

چهارشنبه, ۲۵ مهر ۱۳۹۷، ۰۷:۳۴ ق.ظ


 نظارت استصوابی در مقابل آزادی مردم ( کاندیداها و رای دهنده )قرار دارد. بنده با تکیه بر همین مورد و صرفا با موضوع "نظارت استصوابی" مطالب خود را خدمت شما عرض می کنم و انتظار هست شما نیز در دایره ی همین مطلب ،روشنگری بفرمایید تا ان شاء الله به نتیجه ی مطلوب برسیم . ضمن اینکه ناگفته پیداست که این صحبت ها در دایره قانون اساسی و نظام جمهوری اسلامی قابل طرح و بررسی می باشد که قطعا حضرتعالی در این حیطه، قدم بر می دارید.و برای آنها که به قانون اساسی جمهوری اسلامی باور ندارند، این مستندات منتج به نتیجه نخواهد شد.
و اما استصواب یعنی صواب خواستن ،و نظارت استصوابی یعنی نظارتی که همراه با" رای نافذ"  باشد ، نظارت استصوابی در برابر نظارت "استطلاعی" قرار داد که در این نوع نظارت، ناظر، رای نافذی ندارد! و وظیفه اش صرفا نظارت هست! نظارت استصوابی حتی در مسائل اجتماعی، ساری و جاری است  به عنوان مثال:
1-داور در بازی فوتبال نظارت استصوابی دارد  چون قانون ،مسئولیت بازی فوتبال را به داور سپرده است ،یعنی داور هم باید نظارت کند و در صورت تخلف بازیکن ،همانجا اعمال قانون نماید یعنی "رای نافذ" داشته باشد.یعنی بر اساس نظارت استصوابی، باید رای خودکه قابل اجرا هست اعمال کند! متاسفانه در اینجا برخی فریاد می زنند! که داور با آزادی  بازیکنان مخالفت می کند و مخالف آزادی  است! داوری که نظارت استطلاعی داشته باشد مانند هزاران تماشاگری است که روی سکو نشسته اند! پر واضح است که در این تصمیات، داور نه تنها مخالف با آزادی فردی و اجتماعی نیست بلکه کارش عین عدالت هست که قانون این اختیار را به ایشان داده است. متاسفانه در چنین شرایطی، طرفداران بازیکن خاطی، بر داور بتازند و ایشان را ناداور !!بنامند و مخالف آزادی قلمدادش کنند!! حتما تایید می فرمایید که نظارت داور فوتبال، استطلاعی نیست!
2- چون مسئولیت اداره ی کشور بر  عهده ی رئیس جمهور است ،رئیس جمهور نیز نسبت به وزراء خود، نظارت استصوابی دارد یعنی باید بر عملکرد وزراء نظارت داشته باشد و در صورتی که مشاهده کرد وزیری از توان اجرای وظایف خود بر نمی آید باید آنرا عزل و وزیر دیگری را بجای آن انتخاب کند. و واضح است که نظارت ریاست جمهور  نیز استطلاعی نیست !             و قس علی هذا.....
قطعا نظارت استصوابی  مانند موارد فوق الذکر، از مستندات قانونی و عقلانی  نیز برخوردار هست که چند نمونه را خدمت شما عرض میکنم.
مطابق اصل 98 قانون اساسی ، تفسیر قانون اساسی بر عهده ی شورای نگهبان می باشد .
مطابق اصل 99 قانون اساسی ، شورای نگهبان ،وظیفه ی امر نظارت بر انتخابات و مراجعه به آرا عمومی و همه پرسی را دارد .
با توجه به اصول مصرح در قانون اساسی که بنده به دو مورد آن در مبحث فرآیند انتخابات اشاره کردم شورای نگهبان جمهوری اسلامی منظور از نظارت را "نظارت استصوابی " دانسته است.
به نظر می رسد چون اصول 98 و 99 قانون اساسی  به نقش شورای نگهبان در تفسیر قانون اساسی و  امر انتخابات و نظارت استصوابی تصریح دارد نمی توان با بحث کلامی آنرا تخطئه کرد جز اینکه قائل به "تغییر قانون اساسی" باشیم که این مطلب فعلا در حیطه ی گفتگوی ما نیست! 
بهر حال بنده با توجه به موارد عقلانی و مستندات قانونی قائل به نظارت استصوابی شورای نگهبان هستم . تا نظر حضرتعالی چه باشد!

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۷/۰۷/۲۵
سید محمد حسینی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی