شیمی و زندگی

الهی و رَبِّی مَن لی غَیرُک

شیمی و زندگی

الهی و رَبِّی مَن لی غَیرُک

شیمی و زندگی

من : فروردین 1347 در روستای اجاکسر از توابع بابلسر به دنیا امدم. کارشناسی را در رشته شیمی و کارشناسی ارشد را در گرایش شیمی آلی گذراندم. تا کنون در ایلام ، فریدونکنار و از سا ل 79 در بابل مشغول به کار هستم. در دبیرستانهای غیر دولتی بابل از جمله:فرهیختگان - الغدیر - بو علی - ابوریحان - حکیم و دبیرستانهای تیزهوشان بابل : فرزانگان و شهید بهشتی جهت تدریس حضور داشتم . هم اکنون، در دبیرستان تیز هوشان شهید بهشتی ، شاهد و دبیرستان غیر دولتی فرهیختگان بابل به عنوان سهامدار مشغول به کار هستم.

پیام های کوتاه

طبقه بندی موضوعی

نویسندگان

پاسخی به یک دوست!

سه شنبه, ۲۰ شهریور ۱۳۹۷، ۱۰:۲۱ ب.ظ

با سلام و احترم

فرمودید انتظار دارید متن حضرتعالی را بند به بند و با دقت مطالعه و پاسخ دهم . به روی چشم! و بقول امروزی ها با نگاه میکرو !خدمتتان هستم. قبلا از صراحت در کلام عذر خواهی می کنم .

اول:فرمودی مرادم از پافشاری و اصرار چیست؟//////مراد آنست که وقتی دولتی و تخصیصا دولت روحانی ، بعد از گذشت 5 سال ،نتوانست به وعده های انتخاباتی عمل کند ،حامیان تاثیر گذار و منصف! آن دولت (با غیر منصفان کاری نیست)دست از ارسال توپ به زمین حریف بردارند و به جمع مردمی بپیوندند که پشیمان از رای و نظر خویشند.پشیمانی از رای به روحانی اظهر من الشمس می باشد. خورشید را نمی توان انکار کرد!.قطعا دولت روحانی موفق نبوده است و این عدم توفیق  دولت روحانی،  نه تنها صدای آحاد مردم، بلکه صدای اطرافیان و حامیان دیروز روحانی را نیز در آورده است و متعجبم از شخص بزرگواری چون شما که این عدم رضایت ها را نمیبینید!واقعا متعجبم!! ،تا حدی که اگر شما را نمی ششناختم ،می پنداشتم "قلب واقعیت" می کنید! نگاهی به وضعیت  تعطیلی کارخانه ها ، بیکاری، عدم ثبات بازار ، وضعیت دلار و ارز و طلا، بازار مسکن ، ماشین ، وضعیت اسف بار انرژی هسته ای ..... و در این آخر پوشک !!! بیاندازید؟!

حاج علی بزرگوار؟! منظورم از اصرار بر خطا، قطعا این نیست که آن رای دهنده گان 24 میلیونی عذر خواهی کنند! منظور کاملا هویداست!و اینکه بعد از این همه کوتاهی و قصور دولت روحانی در حوزه ی اقتصاد،  صنعت ،مسکن ، اجتماع و .... دیگر دست از حمایت چشم بسته برداریم کما اینکه بسیاری از حامیان دیروز برداشتند!

 

دوست بزرگوار من! فرمودی که از انتخابتان به ضرس قاطع دفاع میکنید!!////شما بعد از 5 سال این دولت، از چه دفاع می کنید؟! در کدام حوزه قادر به دفاع هستید؟! وضغیت اسفبار صنعت؟! مسکن؟! ، اقتصاد؟!،قیمت ارز و دلار؟!ناهنجارهای اجتماعی؟! فرهنگی؟!سیاست خارجی که اهم آن برجام است؟!! سیاست های پولی و اعتباری؟!.........و ان شاء الله فرصت دست خواهد داد بطور مجزا و متمرکز در یکی از  این حوزها به بحث خواهیم نشست.

فرمودید خود را قاضی و مصون از اشتباه دانستم!!///////// پر واضح است هر کسی چنین ادعایی کند باید به سلامت عقلی او شک کرد! اما در شگفتم بر اساس کدام مستنداتی این را فرمودید!که خودم را عقل کل و عاری از خطا و خود را قاضی قلمداد کردم! و دیگران را خطا کار؟! حاج علی بزرگوار ببخشید که عرض میکنم ولی این یک اتهام بی اساس و  پایه ای است که به بنده نسبت می دهید ! واقعا از انصاف به دور هست!

فرمودین اگر  روحانی غیر صالح است چرا شورای نگهبان حذفش نکرد!!/////// اول بفرمایید آیا نظارت شورای نگهبان را قبول دارید که اگر قبول دارید، پاسختان آماده هست !

فرمودین چرا رهبری معظم از آقای روحانی حمایت می کند؟!!//////// رهبری از هر دولتی و بدون استثناء حمایت کرده است و خودشان بارها همین مطلب را اعلام کرده اند ولی برای افراد تیز بین، غلظت! حمایت حضرتشان مهم است! اگر شرایط اقتضا می کرد حمایت رهبری را از دولتهای قبل ، با دولت حاکم مقایسه می کردم ! و تشرهایی که به دولت حاکم زدند را  برمیشمردم. بعید می دانم حضرتعالی استحضار نداشته باشید!

 

فرمودین چه ارتباطی بین مسببین انتخاب رئیس جمهور با عذر خواهی هست!! ///////به نظر، سئوال و جوابش تکراری است! و جواب این است که مسببین خطا کار که اصرار و پافشاری بر رای و نظر اشتباه خود دارند باید عذر به درگاه ملت برند!!و از ادامه ی حمایت خودداری کنند!که حمایت عامدانه از قاصر به وظایف ، شایسته نیست.

اقای قلی تبار!نمی دانم تعمدا یا سهوا و چند باره!! ،اینگونه وانمود می کنید که من  در برابر مردم قرار دارم!!اگر تعمدی می فرمایید پاسخی ندارم و اگر سهوی فرمودید باید عرض کنم من از جنس مردم و در کنار مردم با مردم و در متن مردمم! آنها که در برابر مردمند یا آقازاده اند ، یا زندگی اشرافی دارند ، یا دارای  پستی که آغشته به بیت المالند !یا کسانی که از موقعیت شغلی و اجتماعی خود استفاده ی سو کرده اند! یا ......به نظر شما بنده دارای کدام شرایط مورد اشاره ام که  اصرار دارید بنده را در برابر مردم قرا دهید!

 

فرمودید به نهاد های بازدارنده و دولت سایه انتقاد کنم! منظور شما از نهاد بازدارنده و دولت سایه را متوجه نشدم  که کیستند !ولی هر کجا نقصی ببینم بعنوان یک شهروند صدایم بلند است!که این تنها صلاح یک شهروند عادی چون من  است! اما به نظرم اگر قرار باشد بی عرضگی دولت ها را به دولت قبل!! و یا به تعبیر شما، به نهاد های بازدارنده و دولت سایه ارتباط دهیم  آیا فکر نمی کنید حصر حصینی !!برای دولت ها ساختیم؟! آیا تصور نمی کنید با این توجیه شما ،همان دولتی که  به تندترین کلمات بر او می تازید ، پشت همین سنگری که شما ساخته اید، پناه بگیرد؟!!به نظرم اینگونه توپ را به داخل زمین دیگری انداختن، روش مناسبی برای فرار از مسئولیت ها نباشد!

 

دوست خوبم؟! پر واضح است که مسئولیت عدم تحقق وعده های انتخاباتی با کسانی است که پست مدیریتی و اجرایی دارند و نیز یقینا بنده مسئول خطای مردم نیستم! اما کجا و چگونه برداشت کردید که بنده مسئول خطای مردمم!!

حاج آقای بزگوار: واضح است که فقر و فساد و تبعیض نتیجه ی رای مردم نیست! گر چه ممکن است  تا حدی نتیجه ی تاثیرات رای مردم  باشد ولی یقینا حاصل بکار گیری مدیران بی صلاحیت ، اشرافی، پیر و فرتوت، بی درد،  ،اجرای ناصحیح قانون توسط عوامل اجرایی ، و صد البته بی تدبیری  نهاد های نظارتی  از جمله دلایل فقر و قساد و تبعیض می باشند.

آقای قلی تبار؟! جواب شما در نطق های ریاست محترم جمهور هنگام رقابت های انتخاباتی نهفته است. وقتی ریاست محترم جمهور صریح و آشکار با قسم ولله ، با لله  و تلی !!مشکل مردم را حل شدنی میداند شایسته نیست خود را بالاتر از ریاست جمهور بدانیم و قائل به قوه ی مسلط و قاهری شویم!!این قوه ی مسلط و قاهر کیست ؟!! واگر وجود دارد چرا کاندیدا ها ، بدون توجه به آن، با مردم سخن می گویند و وعده های آنچنانی می دهند!!ایا می خواهید بفرمایید رئیس جمهور از وجود قوه ی قاهر و مسلط با خبر نیستند ولی شما با خبرید؟!!!

 

حاج آقای بزرگوار؟! هرگز مدعی نبوده و نیستم که رای ، نگاه و بینشم صحیح بوده است! متعجبم طبق کدام مستنداتی اینگونه برداشت کردید!!

جان سخن اینکه!

به نظرم  اش آنقدر شور شده است که حتی صدای آشپز هم در آمده است!!و شگفتی اینجاست که شما با آنهمه تجربه  و استخوانی که در سیاست خرد کرده اید، همچنان بر گفته های دوران انتخاباتی خود صحه میگذارید و شاید اسمش را وفاداری بنامید! اما به نظر بنده دارید از خود بطور وحشتناکی هزینه میکنید!دفاع از یک واقعیت ، که قابل شهود است، حتی با بهترین کلمه و جملات ، نمیتوان خلاف آنرا اثبات کرد!!  نوشته ها و سخنرانی ها ی زیادی وجود دارد که "قلب واقعیت"ها و وعده های سر خرمنی! ریاست جمهور را نشان میدهد . آیا به نظر حضرتعالی این موارد قابل کتمان است؟!!

 

 **در پایان عرض کنم که این گفته ها، دلیل این نیست که از آرمانها ی انقلاب فاصله نگرفتیم! خود واقفم که در برخی موارد تا 180 درجه از اصول و مبانی و آرمانهای انقلاب فاصله گرفتع شد که جای هیچگونه دفاعی نیست! قطعا زاویه ای که از آرمان های انقلاب گرفته شد مختص دولت حاکم نیست و هر دولتی به نوعی سهم داشته اند!

درس پس دادم! .  الاحقر – سید محمد حسینی

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۷/۰۶/۲۰
سید محمد حسینی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی